Træningslejr Senior

Sæsonen er kommet fint i gang, for de fleste. Den ugentlige træning og det sociale samvær med klubkammeraterne er så småt på plads, og vi er på vej ind i sæsonens faste rytme.

Men er man helt i form endnu. Turneringskampene begynder snart, og der mangler lige det sidste inden man er klar.
Derfor afholder klubben endnu engang en træningsdag for seniorspillere, og de ungdomsspillere, der spiller på et seniorhold.

Træningsdagen er, lørdag den 3. Oktober 2020, kl. 11.00.

Træningen vil foregå i Ellebækskolens sportshal, Afd. Kalbyris, Solsikkevej 14, 4700 Næstved.

Konceptet bliver det samme, som de tidligere år. Der vil blive arbejdet og trænet med det tekniske og taktiske, i form af en del træningsøvelser. samt ikke mindst kinatræning.
Der vil blive 2 træningspas af min. 2 timer.

Alle kan deltage i denne træningsdag, uanset ratingtal. Træningen vil blive tilrettelagt, så man træner med spillere på samme træningsniveau, så den enkelte spiller for mest mulig ud af træningen.

Trænere vil være Michael Jensen og Jonathan Nielsen.

Der er max. plads til 22 deltagere, og hvis der er ledige pladser efter, mandag, den 28/9-20, vil vi åbne for tilmelding fra andre klubber.

Prisen får at deltage, er 125,00 kr. for KVIK medlemmer og evt. B-licenser. Ikke KVIK medlemmer betaler 200,00 kr. Beløbet dækker, halleje, bolde, kage/sandwich i pausen. Evt. overskud går i klubkassen.
Beløbet overføres til klubbens konto, betales kontant i hallen eller på MobilePay til Kim Rasmussen på 21677427.

Spørgsmål til træningen, rettes til Jonathan Nielsen på jonathan@kviknaestved.dk

Tilmeld dig træningslejren her:

 

Se tilmeldte spillere her:

Seniortræningslejr

NavnE-mailBetaler via BankBetaler via Mobilepay
Noah Troydatboynt@gmail.com01
Nicolai Jensengtf@live.dk01
Brian Jensengtf@live.dk00
Valdemar Buchwaldwasa@godmail.dk01
Oliver Jensenoliver.dj@outlook.dk01
Mads Jørgensenmadsjoergensen94@gmail.com01
Peter Løvbjerg Laursen peterlovbjerg@yahoo.dk10
Simon Rubæksimon@rubaeks.dk01
Jørn Ringstrømm joernringstroemm@icloud.com01
Leif Djurhuusl_djurhuus@hotmail.com01
Lars bonnesenlarsbonnesen@hotmail.com01
Søren Maler Bertelsen malerfirmaet_sb@msn.com01
Søren Langhorn Langhornsoren@gmail.com01
Jesper Troyjesper.troy@gmail.com01
Michael priessmdpriess@gmail.com01
Stefan Cortzstefancortz@hotmail.com01
Kim Rasmussenkimrasmussen4700@gmail.com01
Tim Hansentimhan1717@gmail.com01